Nasze metody dezynfekcji
Oferujemy kompleksową dezynfekcję pomieszczeń, metodą chemiczną, zamgławiania ULV oraz suchąparą. Metodę dezynfekcji dobieramy do każdego typu obiektów indywidualnie.
Czym jest dezynfekcja ULV?

Zamgławianie jest jedną z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych do dezynfekcji pomieszczeń. Ta metoda dezynfekcji polega na rozpyleniu w postaci mikrokropelek zimnej mgły ULV (Ultra Low Volume) preparatu biobójczego, który po zdezynfekowaniu powierzchni ulega procesowi biodegradacji do poziomu tlenu i wody. Metodą tą można dezynfekować każdy rodzaj obiektu budowlanego z uwzględnieniem doboru odpowiedniego preparatu.
Zastosowanie tej metody zwiększa skuteczność samej dezynfekcji, ale także znacząco skraca jej czas i zmniejsza koszta. Pomieszczenia po procesie dezynfekcji metodą zamgławiania mogą być wykorzystywane już po godzinie. Metoda zamgławiania jest w pełni bezpieczna dla urządzeń technicznych, mebli oraz sprzętu wyposażenia.


Zalety metody ULV
- Skuteczność- mikrokropelki o rozmiarach ok. 5 mikronów docierają w każde miejsce
- Biodegradowalność- preparat po dezynfekcji rozkłada się do postaci wody i czystego tlenu
- Szybkość działania- efekt wirusobójczy osiągany po kilku minutach
- Wygoda stosowania- dezynfekcja przebiega bardzo szybko a po przewietrzeniu można korzystać z pomieszczenia
- Bezpieczeństwo- dla przedmiotów oraz ludzi korzystających z pomieszczenia
- Brak zacieków- na 95% powierzchni nie ma żadnych śladów po preparacie
- Ekonomiczność- w porównaniu z innymi metodami
Pozostałe metody dezynfekcji
Do pozostałych metod dezynfekcji stosowanych przez nas należą: dezynfekcja ręczna, miejsc kontaktowych, mgławicowanie i opryski. Metody te są metodami uzupełniającymi do metody ULV. Jeśli obiekt dezynfekowany stwarza nam taką możliwość, wówczas wspomagamy się również tymi metodami.

Stosowane preparaty
Tutaj, dowiesz się więcej o wykorzystywanych przez nas preparatach
Dlaczego nie OZON?
Zobacz, dlaczego nie wykorzystujemy OZONOWANIA w dezynfekcji
Najczęstsze pytania
- Czym jest dezynfekcja?
Dezynfekcja, według polskiej normy prawnej, to proces redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych metodami fizycznymi i chemicznymi, do ilości bezpiecznej dla człowieka.
- Czy wasze środki są skuteczne na COVID-19?
Tak, potwierdzają to posiadane normy decyzje, spełnione normy i szereg opracowań naukowych. Szczegóły znajdziesz tutaj.
- Dlaczego stosujecie metodę ULV zamiast Ozonowaia?
Opisaliśmy to, pod tym linkiem, tutaj.
- Po jakim czasie można normalnie korzystać z pomieszczenia?
W zależności od rodzaju pomieszczenia, rodzaju jego wyposażenia, kubatury i stopnia wentylacji, z pomieszczenia można normalnie korzystać w czasie od 30 min do 2,5 godziny. Zawsze informujemy o czasie karencji pomieszczenia bezpośrednio przed wykonaniem usługi.
- Jak powinienem przygotować pomieszczenie do dezynfekcji?
Szczegóły dotyczące przygotowania poszczególnych rodzajów pomieszczeń z podziałem na ich przeznaczenie, znajdziesz tutaj.
- Czy w trakcie dezynfekcji mogą w pomieszczeniu przebywać osoby?
Całkowicie zabronione jest przebywanie w pomieszczeniu dezynfekowanym osób bez wymaganych środków ochrony indywidualnej. Co do zasady w pomieszczeniu przebywają wyłącznie nasi pracownicy. Przebywanie innych osób utrudnia nam proces dezynfekcji.
- Jak długo trwa proces dezynfekcji?
To zależy od kubatury pomieszczenia i sposobu jego wykorzystywania. Można przyjąć, że powierzchnię 100 mkw, dezynfekujemy w czasie od 45 min do 2 godzin.
- Czy preparat dezynfekujący zapewnia powierzchniom dezynfekowanym długotrwałą ochronę przed wirusem?
Niektóre z naszych preparatów stabilizowane są bakteriobójczymi jonami srebra, które utrzymują się na powierzchni dezynfekowanej przez okres kilku dni (według producenta). Jednak nie przeprowadziliśmy w tym zakresie własnych specjalistycznych badań laboratoryjnych, aby móc ze 100% skutecznością potwierdzić utrzymywanie się na powierzchni bariery wirusobójczej po wykonanej usłudze dezynfekcji.
- Czy preparaty dezynfekujące są szkodliwe dla człowieka?
Priorytetem dla nas jest to, aby podczas zabiegu dezynfekcji zapewnić pełne bezpieczeństwo naszym pracownikom i osobom, które będą korzystały z pomieszczenia po dezynfekcji. Stosowanie środków ochrony indywidualnej podczas zabiegu dezynfekcji i przestrzeganie wyznaczonego przez nas okresu karencji pomieszczenia daje 100% bezpieczeństwo dla każdej osoby korzystającej z pomieszczenia.
- Czy preparaty dezynfekujące pozostawiają po sobie zacieki lub smugi?
Preparaty dezynfekujące, oparte na stabilizowanym nadtlenku wodoru nie pozostawiają smug i zacieków na 95% powierzchni.
- Czy preparaty dezynfekujące należy spłukiwać?
Preparaty oparte na nadtlenku wodoru ulegają pełnej biodegradacji do postaci tlenu i czystej wody. Nie muszą być spłukiwane z powierzchni po dezynfekcji.
- Czy preparaty nie uszkodzą wyposażenia pomieszczenia?
Stosowane przez nas preparaty w roztworze roboczym są w pełni bezpieczne dla powierzchni oraz urządzeń elektronicznych.