Nasze metody dezynfekcji

Oferujemy kompleksową dezynfekcję pomieszczeń, metodą chemiczną, zamgławiania ULV oraz suchąparą. Metodę dezynfekcji dobieramy do każdego typu obiektów indywidualnie.

 

Czym jest dezynfekcja ULV?

Zamgławianie jest jedną z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych do dezynfekcji pomieszczeń. Ta metoda dezynfekcji polega na rozpyleniu w postaci mikrokropelek zimnej mgły ULV (Ultra Low Volume)  preparatu biobójczego, który po zdezynfekowaniu powierzchni ulega procesowi biodegradacji do poziomu tlenu i wody. Metodą tą można dezynfekować każdy rodzaj obiektu budowlanego z uwzględnieniem doboru odpowiedniego preparatu. 

Zastosowanie tej metody zwiększa skuteczność samej dezynfekcji, ale także znacząco skraca jej czas i zmniejsza koszta. Pomieszczenia po procesie dezynfekcji metodą zamgławiania mogą być wykorzystywane już po godzinie. Metoda zamgławiania jest w pełni bezpieczna dla urządzeń technicznych, mebli oraz sprzętu wyposażenia.

Zalety metody ULV

 • Skuteczność- mikrokropelki o rozmiarach ok. 5 mikronów docierają w każde miejsce
 • Biodegradowalność- preparat po dezynfekcji rozkłada się do postaci wody i czystego tlenu
 • Szybkość działania- efekt wirusobójczy osiągany po kilku minutach
 • Wygoda stosowania- dezynfekcja przebiega bardzo szybko a po przewietrzeniu można korzystać z pomieszczenia
 • Bezpieczeństwo- dla przedmiotów oraz ludzi korzystających z pomieszczenia
 • Brak zacieków- na 95% powierzchni nie ma żadnych śladów po preparacie
 • Ekonomiczność- w porównaniu z innymi metodami

Pozostałe metody dezynfekcji

Do pozostałych metod dezynfekcji stosowanych przez nas należą: dezynfekcja ręczna, miejsc kontaktowych, mgławicowanie i opryski. Metody te są metodami uzupełniającymi do metody ULV. Jeśli obiekt dezynfekowany stwarza nam taką możliwość, wówczas wspomagamy się również tymi metodami.

Stosowane preparaty

Tutaj, dowiesz się więcej o wykorzystywanych przez nas preparatach

Dlaczego nie OZON?

Zobacz, dlaczego nie wykorzystujemy OZONOWANIA w dezynfekcji

Najczęstsze pytania

 • Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja, według polskiej normy prawnej, to proces redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych metodami fizycznymi i chemicznymi, do ilości bezpiecznej dla człowieka.

 • Czy wasze środki są skuteczne na COVID-19?

Tak, potwierdzają to posiadane normy decyzje, spełnione normy i szereg opracowań naukowych. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 • Dlaczego stosujecie metodę ULV zamiast Ozonowaia?

Opisaliśmy to, pod tym linkiem, tutaj.

 • Po jakim czasie można normalnie korzystać z pomieszczenia?

W zależności od rodzaju pomieszczenia, rodzaju jego wyposażenia, kubatury i stopnia wentylacji, z pomieszczenia można normalnie korzystać w czasie od 30 min do 2,5 godziny. Zawsze informujemy o czasie karencji pomieszczenia bezpośrednio przed wykonaniem usługi.

 • Jak powinienem przygotować pomieszczenie do dezynfekcji?

Szczegóły dotyczące przygotowania poszczególnych rodzajów pomieszczeń z podziałem na ich przeznaczenie, znajdziesz tutaj.

 • Czy w trakcie dezynfekcji mogą w pomieszczeniu przebywać osoby?

Całkowicie zabronione jest przebywanie w pomieszczeniu dezynfekowanym osób bez wymaganych środków ochrony indywidualnej. Co do zasady w pomieszczeniu przebywają wyłącznie nasi pracownicy. Przebywanie innych osób utrudnia nam proces dezynfekcji.

 • Jak długo trwa proces dezynfekcji?

To zależy od kubatury pomieszczenia i sposobu jego wykorzystywania. Można przyjąć, że powierzchnię 100 mkw, dezynfekujemy w czasie od 45 min do 2 godzin.

 • Czy preparat dezynfekujący zapewnia powierzchniom dezynfekowanym długotrwałą ochronę przed wirusem?

Niektóre z naszych preparatów stabilizowane są bakteriobójczymi jonami srebra, które utrzymują się na powierzchni dezynfekowanej przez okres kilku dni (według producenta). Jednak nie przeprowadziliśmy w tym zakresie własnych specjalistycznych badań laboratoryjnych, aby móc ze 100% skutecznością potwierdzić utrzymywanie się na powierzchni bariery wirusobójczej po wykonanej usłudze dezynfekcji.

 • Czy preparaty dezynfekujące są szkodliwe dla człowieka?

Priorytetem dla nas jest to, aby podczas zabiegu dezynfekcji zapewnić pełne bezpieczeństwo naszym pracownikom i osobom, które będą korzystały z pomieszczenia po dezynfekcji. Stosowanie środków ochrony indywidualnej podczas zabiegu dezynfekcji i przestrzeganie wyznaczonego przez nas okresu karencji pomieszczenia daje 100% bezpieczeństwo dla każdej osoby korzystającej z pomieszczenia.

 • Czy preparaty dezynfekujące pozostawiają po sobie zacieki lub smugi?

Preparaty dezynfekujące, oparte na stabilizowanym nadtlenku wodoru nie pozostawiają smug i zacieków na 95% powierzchni. 

 • Czy preparaty dezynfekujące należy spłukiwać?

Preparaty oparte na nadtlenku wodoru ulegają pełnej biodegradacji do postaci tlenu i czystej wody. Nie muszą być spłukiwane z powierzchni po dezynfekcji.

 • Czy preparaty nie uszkodzą wyposażenia pomieszczenia?

Stosowane przez nas preparaty w roztworze roboczym są w pełni bezpieczne dla powierzchni oraz urządzeń elektronicznych.